Oyun Kasmalarını Önlemek - Bilgisayar Performansını Arttırmak

3 Mar 2013
294
1
18
21
İstanbul
Yapacağımız işlemler NVIDIA Ekran kartları içindir. Belki diğer ekran kartlarındada bu özellik mevcuttur. Daha doğrusu bu işlemi belki birçok kişi biliyordur fakat ben yeni öğrendim. Bilmeyen arkadaşlarımzı elbette vardır o yüzden konu açma gereği duydum. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarımız ve oyunlardaki performanslarımız 2-3 katı artıyor. War Rock ve diğer oyunlar için tek tek işlemi uygulayabilirsiniz.

Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayarak "NVIDIA Denetim Masası" sekmesini açıyoruz ve "3D Ayarlarının Yönetilmesi" sekmesinden genel ayarlar kısmından tercih edilen grafik işlemciyi "Yüksek performanslı grafik işlemcisi" yapıyoruz.

Oyunlar için ise tek tek yine aynı işlemleri yaparak genel ayarların yanında bulunan program ayarlarına tıklıyoruz ardından "ekle" butonuna bakarak oyunumuzun exe dosyasını alıyoruz. Yine genel ayarlarda yaptığımız gibi "Yüksek performanslı grafik işlemcisi" yapıyoruz. War Rock için ise system klasöründe bulunan War Rock dosyasını alıyoruz. Resimlerdede gerekli uygulamaları işaretledim.

Bu uygulamaları kendim yaptım ve oyun kasıyor ve mouse ayarlarını kasmaktan yapamıyorum diye sildiğim oyunu sırf bu işlemi diğer oyunlarda uygulayıp gözle gördüğüm için tekrar kurdum ve Cabal Online oynarken sıfır kasma ile oynuyorum :)

Bu her oyunda geçerlidir.