Asgardia | İlk Uzay Krallığı

#1
Screenshot_4.png

Azerbaycan'lı iş adamı Igor Ashurbeyli tarafından İnternet ortamında oluşturulmuş bir uzay ülkesi. 12 Ekim 2016 tarihinde Paris uzay konferansında Uzay Ulusu olarak bildirilmiştir. Dünya üzerinde ki her insan Asgardia vatandaşı olmak için başvurada bulunabiliyor. 100.000 onaylanmış vatandaşlık başvurusu olduğunda resmi bir ülke olabilmek için Birleşmiş Milletler'e başvuruda bulunacakları hakkında Igor Ashurbeyli: "Fiziksel anlamda Asgardia vatandaşları Dünya’da bulunacaklar ancak sadece Dünya’nın başka bir ülkesinde yaşıyor olacaklar. Başvuru sayısı 100 bini geçtiği takdirde Birleşmiş Milletler'e devlet statüsü için de başvurabileceğiz.” açıklamasını yapmıştır.

Ayrıca Igor Ashurbeyli, vatandaş olmak isteyen kişilerin yüzeydeki ülkelerine ait vatandaşlıklarından vazgeçmek zorunda olmayacaklarını da söylemiştir.

Igor Ashurbeyli, bir konferansta yaptığı konuşmasında Sputnik'in 60. yıl dönümünde uzaya fırlatılacak, Dünya'nın korunmasını, uzay teknolojilerine erişemeyenleri yasal çerçeveler içinde bu teknolojilerle buluşturmayı ve insanların huzur içinde yaşamasını amaç edinen uydu-ülke amacını taşıdığını belirtmiştir.


Asgardia Ulus Başkanı

220px-Igor_Raufovich_Ashurbeily.png
(Igor Ashurbeyli)


Asgardia Bayrağı

Screenshot_2.pngAsgardia Arması

Screenshot_3.pngAsgardia Marşı

 
Son düzenleme: