arkadaşlar flashımıza veya disklerimize gizlenen virüslerden korunma kurtulma

Katılım
14 Eyl 2013
Mesajlar
201
Beğeniler
1
Puanları
18
#1
Arkadaşlar bugün hemen herkesin başına gelen birşey paylaşıcam.Flashımıza, fotoğraf makinemize vs. bunun gibi aygıtlarımıza virüs girmesi hemen hemen hepimizi başına gelen birşey biliyorsunuzki.Çoğumuzun başına flashı dolu gözüktüğü halde dosyalarınını görememesi olayı gelmiştir.Peki biz dosyalarımıza fotoğraflarıma kısaca bizim için önemli veya önemsiz olan verilerimize zarar vermeden bunları nasıl görünür yapabiliriz.Bugün aynısı benimde başıma geldi o yüzden sizle de paylaşmak istedim.Arkadaşlar ben hep flash diyorum ama siz digerlerinde de uygulayabilirsiniz.Flashımız dolu biliyoruz ama dosyaları göremiyoruz ne yapıcaz ?
Öncelikle Başlat>Çalıştır>Cmd yazıyoruz gelen siyah ekrana flashımızın ilk harfini girip iki nokta üstüste yapıp enter’a basıyoruz.Örneğin benimki KİNGSTON(D: ) idi.Ben D: yazıp entera bastım, sizde kendininkinizi yazıp enterlayın.

Daha sonra attrib /S /D -h -r -s yazarak enter’a basıyoruz.İşlemimizi tamamladık..

Şimdi flashımıza geliyoruz sağ tıklıyıp ‘Aç’ı seçiyoruz, içindeki yabancı dosyaları temizliyoruz.Özellikle de autorun.inf diye bi dosya varsa açmadan siliyoruz, o
 
Katılım
13 Eki 2013
Mesajlar
90
Beğeniler
0
Puanları
6
#4
Cvp: arkadaşlar flashımıza veya disklerimize gizlenen virüslerden korunma kurtulma

Murtyldz' Alıntı:
bi herşeyi kopyala biçimlendir bakalım
Sorunu Çözdüm. Virüsmüş. Antivirüs Programı İle Sildim