15 Temmuz - Geleceğe Darbe Girişimi

#1

15 Temmuz 2016 darbe girişimi, yanlızca Türk halkını değil, bütün orta doğuyu hatta bütün dünyayı ilgilendiren bir olaydır. Bölgenin siyasi istikrarı açısından son dayanak olan, son kale olan Türkiye, tarihi boyunca Batı ülkelerinin göz koyduğu, içerden ve dışardan çeşitli terör örgütlerinin hedefi olmuştur. Batı ülkeleri ve medyası, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında -beklenildiği gibi- darbecileri ve terör örgütlerini değil de, Türkiye hükümetini eleştirmiş, yanlış ve yönlendirici açıklamalar, yayınlar yapmışlardır.

Türk milleti, tarihi boyunca -bazı zamanlarda derin uykuda olsa da- her zaman vatanını savunmuştur. Türk Milleti, çok yakın bir tarih olan 15 Temmuz 2016 gününde tüm dünyaya bu cesareti ve vatan aşkını göstermiş ve gerekli dersi vermiştir. Vatan, Millet, Din-i İslâm aşkıyla tutuşan on binlerce vatandaşımız ölümü hiç düşünmeden, düğüne gider gibi sokaklara dökülmüş, binlerce tanka bedel olan o aziz yürekleriyle Vatan'ı çapulculara bırakmamıştır.

Şu unutulmamalıdır ki, Türkiye'nin dört bir yanına saçılmış adeta güneş gibi parlayan Allah dostları ve gönüllerdeki İman ve Vatan aşkı olmasaydı, Türkiye şuanda hainlerin ve batılı ülkelerin oyuncağı haline gelecekti. Rahman ve Rahim olan Allah'a hamd olsun ki, bize böyle bir bela vermedi.

Yüzlerce kahramanın Şehid ve binlerce kahramanın Gazi olduğu Türkiye'nin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, her ne kadar bugün 2. yılını doldurmuş olsa da, O gecede ki Heyecan, Çoşku ve Vatan aşkı olduğu gibi yüreklerimizde kalmış hatta artmıştır.

Bir ve Diri olan Allah'tan benzeri bir geceyi bize yaşatmaması dileğiyle, Şehitlerimize Rahmet, Gazilerimize hayırlı bir ömür niyaz ederim.

Saygılarımla Kadir KAYA